luty

Koncert "Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci"

28-02-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Dziś w Kieleckim Centrum Kultury odbył się koncert zatytułowany "Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci", którego organizatorem jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART. Koncert jest integralną częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wydarzenie jest formą przypomnienia o niezłomności i odwadze polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego a jego ideą przewodnią jest budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu. Wzięli w nim udział finaliści I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rosiewicza „KIMA” z terenu województwa świętokrzyskiego. Muzycy ze Stowarzyszenia PASSIONART dwukrotnie zaprezentują się na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. O godz. 11.00 na widowni zasiedli uczniowie szkół z województwa świętokrzyskiego. Natomiast salę o godz. 18.00 wypełnią wszyscy zainteresowani. Wstęp jest wolny.

"Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci" - Kieleckie Centrum Kultury, pl. Moniuszki 2B, 28 lutego 2017 r., godz. 11:00 oraz 18:00.