luty

Sesja Rady Miasta

16-02-2017

Sesja Rady Miasta Kielce  odbyła się dziś w ratuszu. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał m.in. w sprawach: zmian w budżecie Miasta Kielce na 2017 rok oraz zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kielce na lata 2017 - 2045.

Radni zajęli się także projektami uchwał dotyczącymi m.in.:  dostosowania sieci szkół podstawowych,  gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego (szerzej o tym w osobnej informacji).

Rajcy zadecydowali o przekazaniu 100 tysięcy złotych na zakup trzyczęściowego kontenera szatniowo-sanitarnego na potrzeby trenujących w Polonii Białogon dzieci i młodzieży, co rozwiąże  problem braku szatni i sanitariatów dla młodych sportowców trenujących w tej drużynie.

Zaakceptowano ponadto, wprowadzony do porządku obrad, projekt uchwały w sprawie utworzenia Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Kielcach. Jak poinformował Marek Scelina - dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, w naszym mieście jest wystarczająca liczba miejsc w Domach pomocy Społecznej, natomiast brak ich dla osób starszych, schorowanych, które na przykład po leczeniu szpitalnym wymagają jeszcze opieki. Rozwiązaniem tego typu potrzeb ma być  nowa jednostka budżetowa. Ma powstać w części DPS-u przy ul. Sobieskiego. Jest możliwość finansowania jej prowadzenia przez NFZ. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

Podczas sesji zatwierdzono również do realizacji projekty partnerskie: Akademii Przedsiębiorczości z Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach pod nazwą "Kielecki Kreator Przedsiębiorczości" oraz  "Idealny pakiet".