maj

"Mistrzowie w pasach" podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory w Podzamczu

23-05-2017

26 maja br. "Mistrzowie w pasach" w ramach inauguracji kampanii społecznej  będą prowadzić działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory. Zainspirują młodzież do bezpiecznych zachowań podczas podróży samochodem i do kreowania mody na prawidłowe zapinanie pasów.

E(x)plory to największy konkurs naukowy w Polsce kierowany do młodzieży w wieku 13-20 lat. Podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory w Podzamczu prezentacjom projektów konkursowych będzie towarzyszyć bogaty program pokazów i warsztatów, skierowanych do młodzieży, takich jak: pokazy mrożących krew w żyłach eksperymentów, warsztaty z iluzji optycznych, reakcji strącania osadów, chemicznej analizy barw czy konstrukcji rakiet kosmicznych.

Udział „Mistrzów w pasach” w Festiwalu Nauki E(x)plory 2017 wiąże się z inauguracją 4. edycji kampanii społecznej "Lotos-Mistrzowie w pasach", podczas której eksperci m.in. będą inspirować młodzież do wspierania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ogólnopolska kampania społeczna "Lotos-Mistrzowie w pasach" jest realizowana w całej Polsce.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz dwukrotny Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz.

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu k. Chęcin, 26 maja br. godz. 9.00- 16.00