maj

Spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

23-05-2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego zaprasza na wykład ks. Grzegorza Strzelczyka, doktora teologii dogmatycznej, chrystologa, badającego możliwości zaangażowania różnych nauk w analizę doświadczenia religijnego. Spotkanie zatytułowano "Neuroteologia - czy da się pogodzić ogień z wodą?"

Ks. dr Grzegorz Strzelczyk jest współautorem książki "Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu", napisanej wraz ze zmarłym w kwietniu tego roku wybitnym neurobiologiem, prof. Jerzym Vetulanim. Pozycja ta jest zapisem rozmowy dwóch uczonych, którzy patrzą na te same zagadnienia, związane z życiem religijnym, z różnych pozycji. Jest poszukiwaniem wspólnego gruntu, ale uwypukla również różnice w podejściu teologa i neurobiologa.

Pierwotnie gośćmi Instytutu mieli być obydwaj autorzy, niestety plany te pokrzyżował wypadek i śmierć prof. Jerzego Vetulaniego. Ks. Grzegorz opowie o tym, czym dla niego było spotkanie z wybitnym naukowcem, który deklarował się jako agnostyk, oraz co daje teologowi poznanie wyników badań neurobiologów.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 maja, o godzinie 18.00 w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7.