maj

Dzień Matki z NFZ

25-05-2017

W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina paniom o możliwości wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych.  Bez skierowania i bezpłatnie można skorzystać z:

- programu profilaktyki raka piersi (przeznaczony jest dla  kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanej mammografii),

- programu profilaktyki raka szyjki macicy (przeznaczony  dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie miały wykonywanego badania cytologicznego).

Więcej na temat profilaktycznych programów zdrowotnych na stronie: http://www.nfz-kielce.pl/dla-pacjentow/zakresy-swiadczen/programy-profilaktyczne/

A w samym Dniu Matki, 26 maja w piątek  Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza Panie (ale nie tylko) do siedziby przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach – na stoisku przy recepcji będzie można odebrać między innymi materiały informacyjne na temat wspomnianych programów profilaktycznych, Kodeks Walki z Rakiem, ulotki na temat samobadania piersi oraz na temat karmienia piersią. A przy okazji można wyrobić sobie dostęp do ZIP - Zintegrowanego Informatora Pacjenta - portalu dzięki któremu każdy zainteresowany po zalogowaniu na swoim komputerze może między innymi poznać wykaz świadczeń medycznych sfinansowanych przez NFZ; sprawdzić, jakie miał zlecane i wykonane badania; jakie zrealizował recepty na leki refundowane; dowiedzieć się, ile kosztowały udzielone świadczenia medyczne i dopłaty do leków; sprawdzić status swojego ubezpieczenia i otrzymać informację kiedy się on zmienia (np. kiedy pacjent traci ubezpieczenie); dowiedzieć się, gdzie jest zapisany do lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej; sprawdzić kolejki oczekujących na wizyty w poszczególnych przychodniach; wyszukać placówki medyczne w całym kraju, łącznie z harmonogramem przyjęć i mapą dojazdu, które mają umowę z NFZ.

Ponadto będzie można: sprawdzić swoje ubezpieczenie zdrowotne, wyrobić kartę EKUZ, potwierdzić zlecenie na materiały medyczne, złożyć wniosek do sanatorium.