maj

Targi Kielce w La Croix - paryski dziennik o naszym mieście i regionie

25-05-2017

Jak informuje Zespół Public Relations Targów Kielce - Echa sukcesów kieleckiego ośrodka dotarły do popularnego francuskiego dziennika La Croix, którego nakład sięga blisko 104 000 egzemplarzy. Reporter François d’Alançon w ubiegłym miesiącu odwiedził Kielce i spotkał się, między innymi z przedstawicielami oświaty i kultury w naszym regionie. Rozmawiał z nimi o gospodarczej i politycznej sytuacji Polski, przez pryzmat Regionu Świętokrzyskiego.

Podczas kwietniowej wizyty, François d’Alançon odwiedził także Targi Kielce i spotkał się z dr. Andrzejem Mochoniem, prezesem spółki. Rozmowa obu panów dotyczyła ośrodka targowego, jako jednego z największych wystawienniczo-kongresowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Fragment dotyczący spółki w dzienniku La Croix, donosi o wpływie ośrodka targowego na gospodarczy rozwój miasta Kielce oraz całego regionu, a także o planowanych w przyszłości działaniach inwestycyjnych i biznesowych spółki.

François d’Alançon specjalizuje się w sprawach międzynarodowych. Zainteresowanie regionem świętokrzyskim wynika z jego rodowodu - jest on bowiem krewnym Stefana Żeromskiego. Autor artykułu przedstawia Kielce jako miasto z potencjałem do sukcesu gospodarczego, jako przykład podaje firmy z kręgu Michała Sołowowa, a także spółkę Targi Kielce.