maj

Inwestycje MOSiR na finiszu

25-05-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Czerwcowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO U 21 w Kielcach tuż, tuż. W związku z wymogami organizatora miasto miało obowiązek poczynić kilka inwestycji związanych z poprawą infrastruktury sportowej czyli głównej areny meczowej - stadionu przy ulicy Ściegiennego, jak i boisk treningowych przy ul. Szczepaniaka oraz Kusocińskiego. Wszystkie zaplanowane prace są już praktycznie na finiszu.

Oprócz telebimu na stadionie przy Ściegiennego zamontowane zostały nowe siedziska zarówno na trybunie dla VIP-ów oraz w boksach drużyn. Wyremontowano łazienki oraz zapewniono alternatywne zasilanie energetyczne. Po niedzielnym meczu z Legią odnowione zostaną także szatnie. Wszystkie te przygotowania do czerwcowej imprezy zostały wysoko ocenione przez goszczących kolejny raz w naszym mieście przedstawicieli UEFA.

Ale to nie jedyne inwestycje, które kielecki MOSIR miał lub ma w planie. Bowiem sukces Korony Handball, drużyny występującej w I lidze kobiecego szczypiorniaka i jej awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, spowodował  konieczność wykonania modernizacji oświetlenia w obiekcie przy ulicy Krakowskiej. Nowe, ledowe oświetlenie, to wymóg związany m.in. z transmisjami telewizyjnymi.

Projekt uchwały w sprawie przekazania kwoty 200 tysięcy złotych na modernizację oświetlenia znaleźć się ma w programie obrad najbliższej, przewidzianej na 1 czerwca, sesji rady miasta.