maj

Miasto będzie współpracowało z TVP przy organizacji koncertów

30-05-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

W Kielcach gościł prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Z prezydentem Wojciechem Lubawskim rozmawiali o długofalowej współpracy Telewizji Polskiej z Miastem Kielce przy organizacji koncertów polskiej muzyki. O ramowych ustaleniach panowie poinformowali podczas konferencji prasowej zorganizowanej w amfiteatrze na Kadzielni.

- Nie chodzi o przenoszenie imprezy z Opola do Kielc, o to aby budować jakąkolwiek kontrę do Opola. Nikt tego nie chce. W Kielcach też pewnie nikt nie chciałby być fałszywym Opolem. Chcemy się pokusić o stworzenie tu nowej formuły, która z czasem będzie festiwalem piosenki polskiej -  poinformował prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

- Mamy piękny amfiteatr. Postaramy się to wykorzystać - podkreślił prezydent Kielc, który jednocześnie zaproponował Telewizji Polskiej współpracę kulturalną w szerszym zakresie, dotyczącym np. Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion czy propozycji Kieleckiego Teatru Tańca. - Chciałbym, żeby pan prezes dogadał się z prezydentem Opola i żeby była kontynuowana formuła, która ma tradycje i po 50 latach łamanie jej nie ma sensu. Opole jednak nie ma monopolu - powiedział Wojciech Lubawski.

Jest już pewne, że koncert, który był wstępnie planowany na 10 czerwca na Kadzielni, nie odbędzie się. Nie jest jednak wykluczone, że pierwsza edycja wydarzenia muzycznego, realizowanego w ramach współpracy TVP z miastem Kielce, odbędzie się już pod koniec wakacji. - Jesteśmy w trochę spontanicznej sytuacji, więc trudno nam składać pewne deklaracje - poinformował szef TVP. - Aby festiwal był profesjonalny, wymaga czasu i ten czas sobie dajemy - dodał. Porozumienie z miastem ma zostać zawarte na dłuższy okres.

Prezydent Kielc podkreślił, że jeśli  w toku współpracy z Telewizją Polską zajdzie taka potrzeba, to możliwa jest rozbudowa amfiteatru.