Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

maj

Dwa projekty w "Kubusiu", a w nich najważniejsze dobro dziecka

31-05-2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zapowiada realizację dwóch projektów, na które Teatr otrzymał dofinansowanie.  Pierwszym z nich jest projekt TEATR, MAMA, TATA I JA. To już kolejna edycja przedsięwzięcia skierowanego do dzieci oraz ich rodziców, którzy przebywają w zakładzie karnym typu półotwartego.

 

- Z ogromnym zadowoleniem odbieram ten program. Udało się stworzyć unikalny projekt, który jest odpowiedzią na potrzeby osadzonych. Przez ilość osób, która jednoczy się wokół projektu, widać że niesie on za sobą pomoc potrzebującym - mówił na konferencji prasowej płk Krzysztof Czekaj, Dyrektor Aresztu Śledczego w Kielcach.

 

W ramach projektu kilkanaście rodzin będzie miało możliwość spotkania z z animatorami, artystami oraz terapeutami, którzy poprzez cykl interdyscyplinarnych warsztatów stworzą warunki do powstawania, utrwalania i odbudowy więzi rodzinnych, umożliwią uczestnikom zajęć zdobycie nowych umiejętności oraz przygotują ich do aktywnego i krytycznego uczestnictwa w kulturze.

 

-  Projekt TEATR, MAMA, TATA I JA to doskonała forma twórczej resocjalizacji. W związku z tym będzie  następowała zmiana w osobowości osadzonego. Każdy proces resocjalizacji jest niezwykle korzystny - podkreślała dr Elżbieta Męcina- Bednarek ze Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach.

 

Celem projektu jest systemowe wspieranie rodzin, które na co dzień zmagają się z problemem, jakim jest  wykluczenie społeczne skazanych i ich najbliższych. W ramach zadania powstanie także cykl 3 filmów, które będą miały charakter spotu społecznego. Będzie to ważny głos w ogólnopolskiej debacie dotyczącej kondycji dziecka i rodziny  we współczesnym świecie. Pokłosiem warsztatów będzie wystawa fotografii, która zostanie zaprezentowana w Instytucie Dizajnu. Zdjęcia wykonają fotografowie: Marcin Jarosław Białek oraz Anna Bancewicz- Miazga. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Kielce.

 

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” rozpocznie również piątą już edycję projektu „Lato w teatrze”. W ramach projektu uczestnicy będą mogli odbyć dwutygodniowe warsztaty teatralne, na które nabór rusza już 1 czerwca. Teatr zaprasza do udziału dzieci oraz młodzież w wieku 8-15 lat. Zajęcia odbędą się w terminie 26 czerwca- 11 lipca 2017 roku i będą bezpłatne.

 

- Staramy się dotrzeć do dzieci, które mają problem, by korzystać z kultury. W tym roku zgłosiliśmy się do MOPR-u i dzięki temu 10 z 30 miejsc będzie przeznaczona dla podopiecznych tej instytucji- mówiła Hanna Świątnicka, koordynator projektu.

 

Motywem przewodnim warsztatów będzie: „Sekretne życie przedmiotów”. Uczestnicy pod okiem aktorów, muzealników, filmowców i plastyków będą zastanawiać się, o czym myślą przedmioty, o czym marzą, jak ze sobą rozmawiają? Co one dla nas znaczą, jak je traktujemy? Z niektórymi nawiązujemy więź, stają się naszymi przyjaciółmi. Czasami zdarza się, że  zażyłość z przedmiotami wygrywa nad relacjami z drugim człowiekiem, ale  są też takie przedmioty, których nie szanujemy, niszczymy. Spróbujemy uwrażliwić uczestników naszych warsztatów na odpowiedzialną konsumpcję, tolerancję, ekologię. Partnerem projektu są m.in. Muzeum Narodowe w Kielcach, MOPR w Kielcach, Komenda Miejska Policji w Kielcach i Uniwersytet III Wieku w Kielcach.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności