marzec

spektakl w KCK ...

Spektakl "Moja sprawa" w KCK-u

21-03-2017

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data nie bez znaczenia. Dzisiejszy dzień patronuje narodzinom wiosny i ludzi wyjątkowych. W Polsce żyje około 45-60 tysięcy osób posiadających dodatkowy, dwudziesty pierwszy chromosom. Gdyński Teatr Biuro Rzeczy Osobistych postanowił zaangażować osoby, borykające się z problemem niepełnosprawności intelektualnej obok profesjonalnych twórców teatru. Eksperyment artystyczny dał początek sztuce pt. "Moja sprawa".

"Dramat jest konstrukcją teatru w teatrze. (…) W trakcie pracy nad spektaklem jedna z bohaterek dramatu, którą kreuje niepełnosprawna aktorka zachodzi w ciążę. Jest to opowieść o jej losie i skomplikowanej sytuacji rodzinnej"- jak informuje gdyński teatr.

Spektakl odbędzie się dziś o godzinie 17.00 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Lato w Mieście 2019