Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Węgierski zespół "Puszta Band" zaśpiewa dla kielczan

22-03-2017

Na zaproszenie prezydenta  Kielc Wojciecha Lubawskiego, do Kielc z Csepel - partnerskiej XXI Dzielnicy Budapesztu - wraz z oficjalną delegacją przyjedzie zespół folkowy "Puszta Band". Goście z Węgier wezmą udział w uroczystych obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które w tym roku zorganizowane są w Piotrkowie Trybunalskim. Gośćmi honorowymi tych wydarzeń są głowy państw Polski i Węgier.

 

Z okazji Dnia Przyjaźni, obok oficjalnych obchodów, w różnych miejscach w Polsce odbędzie się wiele imprez towarzyszących. W Kielcach, pragniemy włączyć się w celebrowanie tego dnia poprzez zorganizowanie dla kielczan koncertu zespołu "Puszta Band". W dniu 25 marca o godz. 18.30 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego  w Kielcach odbędzie się uroczysty koncert, podczas którego członkowie zespołu przedstawią swój repertuar. Wstęp na koncert jest wolny.

 

23 marca każdego roku obchodzony jest Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Święto to zostało ustanowione 12 marca 2007 przez węgierski parlament, deklarację poparło 324 posłów, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciw. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 roku podjął przez aklamację Sejm RP. Węgrzy od setek lat są bliskimi przyjaciółmi naszego narodu. Sympatia ta opiera się na głębokim przekonaniu Polaków o podobieństwie charakterów narodowych polskiego i węgierskiego, a wyrażającym się w porzekadle "Polak, Węgier dwa bratanki ...". Przysłowie mówi o specjalnym związku między dwoma europejskimi narodami  i jest ewenementem niemającym podobieństw w żadnych innych relacjach, tak obecnie jak  i wcześniej, względem dwóch narodów. Przyjaźń pomiędzy Kielcami, a Csepel - XXI Dzielnicą Budapesztu trwa nieprzerwanie od 2005 roku, kiedy to podpisano umowę partnerską pomiędzy oboma samorządami. Na mocy postanowień tego dokumentu Kielce i Csepel zrealizowały wiele wspólnych projektów, których uczestnikami byli przedstawiciele wielu środowisk.

 

Organizatorami koncertu zespołu "Puszta Band" w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego są: Prezydent Miasta Kielce oraz Burmistrz Csepel- zaprzyjaźnionej XXI Dzielnicy Budapesztu.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności