marzec

Giełda Szkół i Uczelni w Targach Kielce

22-03-2017

Licea Ogólnokształcące, technika, szkoły policealne, uczelnie z całej Polski - łącznie 60 ośrodków naukowych różnego szczebla prezentuje swoją ofertę podczas Giełdy Szkół i Uczelni, która rozpoczęła się dziś w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę.

Wybór kierunku studiów i uczelni, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych decyzji. Tuż przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę kilku ośrodków naukowych, porozmawiać z jej absolwentami i kadrą. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Zamiast palcem po mapie planować podróż po kilku akademickich ośrodkach w Polsce bądź liceach czy szkołach policealnych dobrze odwiedzić Targi Kielce. Giełda Szkół i Uczelni to edukacyjny rarytas, który pomaga młodzieży. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów można poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko.

W programie tego wydarzenia oprócz ekspozycji szkół i uczelni pojawią się między innymi pokazy barmańskie, pokazy carvingu, live-cooking, pokazy walki Wikingów, pokazy jak nakrywać do stołu, prezentacja technik profesjonalnego fotografowania. Atrakcją wydarzenia będzie również łazik marsjański zaprezentowany przez Politechnikę Świętokrzyską oraz pokaz  naturalnej  wielkości humanoidalnego ruchomego robota drukowanego na WFIS na drukarce 3D.