marzec

Sesja Rady Miasta

23-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Sesja Rady Miasta odbyła się dziś w ratuszu.  W porządku obrad znalazło się kilkadziesiąt uchwał. Wśród nich były projekty uchwał związane ze zmianami w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej  Miasta oraz problematyką opieki społecznej, a także dotyczące spraw oświaty i dostosowania sieci szkół do zaplanowanej przez rząd reformy.

Na sesji było podejmowanych ponad dwadzieścia uchwał związanych z zarządzaniem nieruchomościami. Dodatkowo radni zajmowali się propozycjami zmian w statucie kilku instytucji kultury w mieście, w tym m.in. Biura Wystaw Artystycznych, wynikających z nowelizacji przepisów wielu ustaw.

W związku z organizowanymi w Kielcach Mistrzostwami Europy w piłce nożnej drużyn do lat 21 radni podjęli też uchwałę o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską dla wolontariuszy i kibiców.

porządek obrad

projekty uchwał