marzec

Ogólnopolska zbiórka żywności "Tak, Pomagam"

24-03-2017

Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. Zbiórka odbędzie się w dniach 24 - 25 marca 2017 roku (w piątek w godz. 14 - 20, w sobotę w godz. 9 - 19) w ponad 60-ciu sklepach sieciowych. Akcja przeprowadzona zostanie w następujących miejscowościach diecezji kieleckiej: Kielce, Jędrzejów, Busko-Zdrój, Włoszczowa, Koniecpol, Pińczów, Chęciny, Chmielnik, Kazimierza Wielka, Mniów, Pierzchnica, Sędziszów, Miechów, Słomniki, Proszowice, Jakubowice, Nowe Brzesko, Wierzbno, Opatkowice.

Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy pamiętać, by podczas robienia zakupów w najbliższy piątek lub sobotę kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Caritas dyżurującym w sklepach.

Podczas akcji będzie zbierana żywność z długim terminem ważności: cukier, mąka, ryż, makaron, olej, konserwy, herbata, dżemy i słodycze. Wolontariuszami będą uczniowie szkół z identyfikatorami. Nadzorować akcję będą wychowawcy szkół, pracownicy Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracownicy i wolontariusze innych organizacji i stowarzyszeń. W akcję włączy się około 1100 osób.

żywność trafi na świąteczne stoły rodzin wielodzietnych, jak również do osób samotnych, chorych i bezdomnych.