marzec

Węgierski zespół "Puszta Band" zaśpiewa dla kielczan

24-03-2017

Na zaproszenie prezydenta  Kielc Wojciecha Lubawskiego, do Kielc z Csepel - partnerskiej XXI Dzielnicy Budapesztu - wraz z oficjalną delegacją przyjedzie zespół folkowy "Puszta Band". Goście z Węgier wezmą udział w uroczystych obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które w tym roku zorganizowane są w Piotrkowie Trybunalskim. Gośćmi honorowymi tych wydarzeń są głowy państw Polski i Węgier.

Z okazji Dnia Przyjaźni, obok oficjalnych obchodów, w różnych miejscach w Polsce odbędzie się wiele imprez towarzyszących. W Kielcach, pragniemy włączyć się w celebrowanie tego dnia poprzez zorganizowanie dla kielczan koncertu zespołu "Puszta Band". W dniu 25 marca o godz. 18.30 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego  w Kielcach odbędzie się uroczysty koncert, podczas którego członkowie zespołu przedstawią swój repertuar. Wstęp na koncert jest wolny.

Przyjaźń pomiędzy Kielcami, a Csepel - XXI Dzielnicą Budapesztu trwa nieprzerwanie od 2005 roku, kiedy to podpisano umowę partnerską pomiędzy oboma samorządami. Na mocy postanowień tego dokumentu Kielce i Csepel zrealizowały wiele wspólnych projektów, których uczestnikami byli przedstawiciele wielu środowisk.

Organizatorami koncertu zespołu "Puszta Band" w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego są: Prezydent Miasta Kielce oraz Burmistrz Csepel- zaprzyjaźnionej XXI Dzielnicy Budapesztu.