marzec

Pierwsze umowy w ramach ZIT Gmina Masłów

Pierwsze umowy w ramach ZIT

24-03-2017

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi, Biuro ZIT,  informuje, że  23 marca br.   dwie gminy Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego Gmina Masłów i Gmina Daleszyce podpisały z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego, pierwsze umowy na dofinansowanie projektów pozakonkursowych współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach  Działania 6.1 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym, Osi 6 Rozwój Miast,  Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, 12 samorządów gminnych tworzących Porozumienie ZIT KOF planuje zrealizować, na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego 51 projektów, kluczowych dla rozwoju tego obszaru, w tym: termomodernizację budynków, modernizację oświetlenia gminnego, budowę ścieżek rowerowych, budowę i przebudowę dróg, inwestycje w edukację, ośrodki ekologiczne.

Podpisane pierwsze umowy dotyczą:

·        Termomodernizacji z OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Masłów - kwota dofinansowania 3 207 298,15 PLN;

·      Zmniejszenia zapotrzebowania na energię poprzez termomodernizację, modernizację urządzeń energetycznych budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem OZE na obszarze Gminy Daleszyce w ramach ZIT - kwota dofinansowania 6 582 911,56 PLN.

Lato w Mieście 2019