marzec

Wiele ofert na targach pracy

28-03-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Dwie imprezy dla osób poszukujących zatrudnienia odbędą się w najbliższym czasie w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Na 4 kwietnia Targi Kielce oraz AIESEC zapraszają na XI Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych. Różnorodne propozycje przygotowało 30 firm. Jest ich więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji tej imprezy. Targom Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych towarzyszyć będzie Forum „Biznes, Edukacja, Rozwój”, na które zapraszają Targi Kielce, Stowarzyszenie AIESEC, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Dla uczestników tegorocznej edycji przygotowano ponadto wiele warsztatów. Poświęcone są m.in. sztuce autoprezentacji oraz rekrutacji krok po kroku. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://partner.targikielce.pl/aiesec/... do 3 kwietnia 2017 r. Liczba miejsc ograniczona.Na targi będzie można dojechać bezpłatnie liniami nr 36 i 110.

Kolejna impreza adresowana do pracodawców, jak i osób zainteresowanych rynkiem pracy oraz rozwojem swojej kariery, zaplanowana jest na 12 kwietnia. XX Ogólnopolskie Targi Pracy, organizowane przez Miejski Urząd Pracy oraz Targi Kielce, są wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym. Swój udział potwierdzili już wystawcy z Holandii, Irlandii Północnej i Niemiec. Zgłoszenia są przyjmowane jeszcze do 5 kwietnia, lista reprezentowanych państw może się więc jeszcze powiększyć. Uczestnicy targów będą mogli w tym roku po raz pierwszy odwiedzić „Strefę doradztwa” i porozmawiać z fachowcami o planowaniu swojej ścieżki kariery, przygotowaniu do rozmowy z pracodawcą, zasadach bezpiecznego wyjazdu za granicę, poprawić dokumenty aplikacyjne, a nawet zrobić zdjęcie do CV. Pomysłodawcą uruchomienia Strefy jest partner strategiczny XX Ogólnopolskich Targów Pracy - Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Przygotowano też wiele prezentacji przydatnych dla pracodawców, a poświęconych m.in. zasadom budowania marki, niezbędnej w dobie tzw. rynku pracownika, możliwościom uzyskania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy też metodom pozyskiwana właściwych pracowników na obecnym rynku pracy. W latach 2010-2016 w Ogólnopolskich Targach Pracy w Kielcach uczestniczyło 35 tys. osób. Oferty prezentowało 700 firm.

Lato w Mieście 2019