marzec

Gabrysia z Kamerunu może chodzić!

29-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Gabrysia - dziś to już nastolatka. Na co dzień mieszka w internacie u sióstr pasjonatek w Kamerunie. Jeszcze kilka lat temu nie mogła chodzić. Od 7 lat  mieszkańcy naszego miasta chętnie biorą udział w zbiórkach pieniędzy przeznaczonych na pomoc dla niej. Są one organizowane przez Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kielce - Władysława Burzawę. Dzięki zaangażowaniu tylu ludzi dobrych serc dziewczynka mogła stanąć na nogi. Gabrysię poznała siostra Norberta. Polska misjonarka, która pomagać w Kamerunie pojechała prosto z parafii Józefa Robotnika, zobaczyła ogromne cierpienie dziecka. Na apel o pomoc odpowiedział Władysław Burzawa - organizując zbiórki pieniężne przy Żywej Szopce. Operację małej Afrykanki przeprowadzili Lekarze Bez Granic z Holandii. Od tej pory dziewczynka chodzi przy pomocy specjalistycznych protez nóg. Władysław Burzawa wraz z małżonką, postanowili również zaadoptować dziewczynkę. Są dla niej drugimi rodzicami. Troszczą się o edukację i warunki bytowe dziewczynki, przeznaczając rokrocznie pieniądze na jej utrzymanie. Odwiedzając swoich polskich rodziców, Gabrysia pierwszy raz mogła poznać smak ciasta. Mamie i tacie co roku przysyła świadectwa szkolne i laurki. Dla dziewczynki protezy nóg są ogromnym darem, jednak ona, jak i mieszkańcy jej wioski doświadczają na co dzień suszy, a do najbliższej studni muszą chodzić 2 km. Na apel po raz kolejny mogą odpowiedzieć mieszkańcy Kielc, składając makulaturę do kontenerów ustawionych na terenie miasta. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę studni w Kamerunie, której koszt wynosi 65 tysięcy złotych.

Kontenery przeznaczone na makulaturę umieszczone są pod niżej podanymi adresami:

- Urząd Miasta Kielce- Rynek 1 (dziedziniec)

- Parafia św. Franciszka z Asyżu - ul. Warszawska 33
- Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny - ul. Turystyczna 3