marzec

Spektakl w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

03-03-2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu im. Jana Karskiego zaprasza  w piątek, 10 marca, o godzinie 18.00, na wielokrotnie nagradzany monodram Mateusza Nowaka "Od przodu i od tyłu". Spektakl będzie można obejrzeć w ramach Małej Sceny przy Plantach. Stanowi on wstęp do rozpoczynających się 21 marca II Kieleckich Dni Tischnerowskich.  Treść monodramu opiera się na powieści Karola Zbyszewskiego i jest osadzona w XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej w przededniu jej upadku. Sztuka z równą werwą  wyśmiewa polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, Juliana Ursyna Niemcewicza. Spektakl, wyreżyserowany przez Stanisława Miedziejewskiego, zdobył liczne nagrody na wielu festiwalach, miedzy innymi "SPECIAL ACKNOWLEDGEMENT" na 10. International Monodrama Festival "Thespis" w Kiel (Niemcy), nagrodę za najlepsze przedstawienie festiwalu na 12. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Publiczności na 29. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora.

Wstęp wolny.