marzec

"Przemysłowa Wiosna" w Targach Kielce

29-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Ponad 900 firm z 38 krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej bierze udział w 9 imprezach targowych, które odbywają się w ośrodku wystawienniczym przy ulicy Zakładowej w Kielcach. To przede wszystkim salon technologii obróbki metali, w ramach którego odbywać się będą m.in. targi laserów i technologii laserowych, techniki pomiarowej, technologii antykorozyjnych, pneumatyki i hydrauliki, spawalnictwa. Obok nich dziewiąty raz zorganizowane zostały Dni Druku 3 D. Szczególnie ta branża jest mocno eksponowana z uwagi na ogromne i praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania tej technologii w naszym życiu. Tak więc obok drukarek i materiałów eksploatacyjnych, głowic do prototypowania oraz oprogramowania do druku 3D eksponowane są produkty, w tym części i podzespoły w branży motoryzacyjnej, przemyśle metalowym czy wreszcie medycynie. Choć nie tylko, bo druk 3D i jego technologia doskonale sprawdza się w edukacji na różnych poziomach nauczania. A skoro o edukacji mowa to można było także zasięgnąć informacji na temat kształcenia podyplomowego w zakresie kreacji i wykorzystania technologii druku 3D w różnych dziedzinach życia. Targi technologii metali to przede wszystkim prezentacja maszyn i urządzeń wykorzystywanych do laserowego cięcia czy obróbki metali, technik antykorozyjnych czy pomiarowych. Stąd obecność producentów m.in. obrabiarek, centrów obróbczych czy urządzeń do gięcia rur, urządzeń do cięcia z wykorzystaniem wody czy wodoru oraz nowoczesnych i bardzo precyzyjnych mikroskopów. Targom jak zawsze towarzyszą konferencje branżowe, seminaria czy spotkania biznesowe. "Przemysłowa wiosna" w Targach Kielce potrwa do czwartku 30 marca.

Lato w Mieście 2019