marzec

Z Norwegii, Hiszpanii i Turcji do Kielc po doświadczenia

29-03-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Do naszego miasta przyjechali  uczestnicy programu Erasmus+. Pochodzą z Norwegii, Hiszpanii i Turcji, a w swoich domach goszczą ich uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

W ramach projektu Job shadowing - czyli Praktyki uczestniczące przyszłością Europy - goście dużo zwiedzają, między innymi miejsca związane z historią. Chodzi o poznanie zrównoważonego rozwoju miasta, tego, jak było tu dawnej, jak jest teraz i jak ma być w przyszłości. Poznają też polską kulturę i polskie zwyczaje. Bardzo podobają się im odwiedzane miejsca. A Norweżki zachwyciła pogoda.

W programie pobytu przewidziano także czas na poznawanie tego, jak zarządza się różnymi dziedzinami życia miasta. Goście  odwiedzili więc kielecki ratusz, gdzie mieli okazję poznać pracuję różnych wydziałów.

Podczas tygodniowego pobytu grupy w Polsce przewidziano ponadto wycieczki do Pacanowa, Kurozwęk, Krakowa i Wieliczki.

Lato w Mieście 2019