Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Za nami Demo Day w Kieleckim Parku Technologicznym

30-03-2017

Osiem start-upów, które zakończyły proces inkubacji w ramach platformy TechnoparkBiznesHub, prezentowało dziś wypracowane modele biznesowe podczas drugiego z cyklu Demo Day, który odbył się w Kieleckim Parku Technologicznym.

 

Projekt Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub, której animatorem jest Kielecki Park Technologiczny, dobiega końca. Demo Day to prezentacja tego wszystkiego, co udało się wypracować podczas procesu inkubacji, tj. zweryfikowanych rynkowo modeli biznesowych i minimalnych wersji produktów. Przez kilka ostatnich miesięcy 60-ciu wybranym wcześniej start-upom oferowane były konkretne usługi – podstawowe,  jak powierzchnia odpowiednia dla danej działalności, obsługa księgowa i prawna, mentoring oraz specjalistyczne - tu pomysłodawcy mogli liczyć na wsparcie techniczne, technologiczne, czy inżynierskie, a także w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości. Specjaliści pomagali w badaniu rynku, przygotowaniu strategii ceny i promocji itp. Każdy start-up miał swojego opiekuna.


Jak podkreśla Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, Demo Day jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej, ciężkiej pracy młodych przedsiębiorców z ekspertami i od tego jak zostaną ocenieni zależy tak naprawdę ich biznesowa przyszłość. - Podczas Demo Day zostają oni poddani ostatecznej weryfikacji czy dany biznes ma potencjał rynkowy. Pozytywnie ocenione pomysły otrzymują rekomendację komisji, a ta pozwala ubiegać się o bezzwrotną dotację w kwocie nawet 800 tys. zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - tłumaczy Szymon Mazurkiewicz.

 

Pierwszy Demo Day odbył się w Rzeszowie. Rekomendację otrzymały już dwa start-upy – Revas, który tworzy programy komputerowe do nauki zarządzania firmą dające uczniom możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych powiązanych z zawodem oraz Cadway Automotive projektujący m.in. elementy nadwozi luksusowych marek samochodowych bazując na materiałach kompozytowych.


Podczas Demo Day w Kieleckim Parku Technologicznym (w czwartek, 30 marca) prezentacje oceniali członkowie ekosystemu, stworzonego w ramach platformy TechoparkBiznesHub, w tym reprezentanci parków technologicznych: w Kielcach, Rzeszowie i Stalowej Woli, przedstawiciele środowiska akademickiego, a także instytucji finansujących i inwestorów. O wyjątkowości swojego produktu przekonywał dziś między innymi Albert Ksel z pomysłem na internetową wypożyczalnię rzeczy RentMarket.pl. Sam ma już doświadczenie w prowadzeniu biznesu, ale jak zauważa, udział w projekcie TechnoparkBiznesHub pomógł mu zweryfikować rynek.

 

Przed komisją stanęli dziś także m.in. twórcy systemu wsparcia marketów spożywczych oferujących sprzedaż świeżych wyrobów, a także pomysłodawcy kreatora grafiki wektorowej on-line, która ma usprawnić pracę w drukarni. Prezentował się też start-up Prodio, oferujący prosty i przyjazny system do zarządzania, planowania i rozliczania produkcji w mikro, małych i średnich firmach. Marek Mrowiec z firmy podkreśla, że dzięki udziałowi w projekcie może już dziś mówić o pierwszych sukcesach. Prodio udało się pozyskać ważnych klientów. Podczas dzisiejszego Demo Day eksperci oceniali też potencjał opartej na sztucznej inteligencji platformy pomagającej wyszukiwanie odpowiednich produktów. Jej pomysłodawczyni, Małgorzata Mróz zauważa, że takiego wsparcia, jak to, które dała jej Platforma TechnoparkBiznesHub, do tej pory start-upy nie miały. - Pomoc dostaliśmy na każdym etapie, ale najważniejsze jest to, że udział w projekcie pozwolił nam na szersze spojrzenie na wiele rzeczy. Wiemy już jak dostosować się do oczekiwań instytucji pośredniczących w dystrybuowaniu funduszy unijnych oraz czego od nas oczekują potencjalni inwestorzy - mówi Małgorzata Mróz.

 

Decyzja o przyznaniu rekomendacji zapadnie w ciągu kilku dni, ale jak podkreśla Szymon Mazurkiewicz, nawet jeżeli firmom nie uda się otrzymać dofinansowania z PARP, to śmiało mogą działać na własną rękę. - Są do tego świetnie przygotowani. TechnoparkBiznesHub to wielkie przedsięwzięcie pozwalające im na dynamiczny start - mówi dyrektor KPT. 

 

Projekt Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub ma charakter pilotażowy, ale Park liczy na jego kontynuację. - Opinie Komisji Europejskiej są bardzo pozytywne. Liczymy, że dalej będziemy animatorem przedsięwzięcia. Już dziś działamy długofalowo. To właśnie z myślą o start-upach planujemy rozbudowę Parku o dwa kolejne inkubatory. Będzie to element tak zwanego ekosystemu, który tworzymy. W planach jest budowa profesjonalnej infrastruktury biznesowej, ale nie tylko. Stworzymy miejsce, w którym młodzi ludzie będą mieli dobre warunki do tego, żeby myśleć inaczej. Chcemy wesprzeć je na miejscu i sprawić, by nie musiały szukać finansowania na zewnątrz - mówi dyrektor KPT.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności