marzec

Koperta, która może uratować życie

31-03-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina i zachęca do odbierania „Kopert życia”. Dzięki tym kartom informacyjnym służby ratunkowe mają szybki dostęp do najważniejszych informacji o osobie, której zdrowie jest zagrożone. Wydawane są w placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, między innymi w Klubach Seniora czy Rejonach Opiekuńczych.

„Koperty życia” trzyma się w lodówce. Zestaw składa się z karty zawierającej informacje o stanie zdrowia właściciela, jego podstawowe dane, plastikowej koperty lub zamykanego woreczka, a także naklejki czy magnesu do umieszczenia na lodówce. Może to przyspieszyć działanie służb medycznych, policji, straży pożarnej lub służb socjalnych, dając im szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze w razie wypadku, bądź słabnięcia.

W Kielcach wydano około 500 „Kopert życia”. To wciąż za mało w stosunku do liczby osób, które takie informacje powinny mieć przygotowane na wszelki wypadek.

Zainteresowani posiadaniem „Kopert” mogą przez cały czas zgłaszać zapotrzebowanie na taki zestaw w placówkach kieleckiego MOPR-u.

Lato w Mieście 2019
XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin