marzec

MOPR przygotowuje się do inwestycji

31-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Do realizacji czterech ważnych inwestycji przygotowuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Jednostka uzyskała niemal 6 milionów wsparcia z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014- 2020. Wkład własny to zaledwie 15%. Zgodę na zabezpieczenie tych środków jednogłośnie wyrazili radni podczas sesji 23 marca.

Uzyskane środki będą przeznaczone na remont Domu Samotnej Matki i Ofiar Przemocy przy ul. Olkuskiej, a także modernizację dwóch mieszkań w należącej do miasta Kamienicy przy ul. Sienkiewicza 23. Będą przeznaczone dla matek z dziećmi, które czasowo nie mogą przebywać w swoich domach oraz młodzieży przygotowującej się do opuszczenia placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Kolejnym obiektem, który zmieni się przy wsparciu środków Unii Europejskiej, jest siedziba Świętokrzyskiego Klubu Abstynenta „Raj” przy ul. Jagiellońskiej. Ta zostanie rozbudowana. Podobnie modernizacja, remont i rozbudowa czeka Dzienny Ośrodek Socjoterapii „Rafael” przy ul. Wikaryjskiej. To będzie największa z wymienionych inwestycji.

MOPR rozpocznie realizację zadań w tym roku, ale  część z nich będzie finalizowana w roku przyszłym.