marzec

Koncert finałowy Festiwalu "Scena dla Ciebie"

31-03-2017

Festiwal „Scena dla Ciebie” organizowany jest po raz 19. Na przestrzeni tych lat z imprezy miejskiej stał się festiwalem obejmującym swoim zasięgiem cały region świętokrzyski. Zmieniła się również jego formuła. Obecnie w Scenie dla Ciebie uczestniczą: gimnazjaliści, licealiści oraz studenci w 3 kategoriach: wokaliści , małe formy wokalne oraz zespoły wokalno - instrumentalne. Koncert finałowy który odbędzie się dziś o godz. 17.00  w Wojewódzkim Domu Kultury poprowadzi Mateusz Szymkowiak, znakomity prezenter oraz dziennikarz TV, natomiast gwiazdą wieczoru będzie uznany wykonawca młodego pokolenia Antek Smykiewicz.W części konkursowej obejrzymy 23 prezentacje w wykonaniu finalistów 19 edycji których oceni jury pod przewodnictwem Pawła Solarza dziennikarza Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Kielcach. Kryteria ocen to m.in. interpretacja utworu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody. Główną nagrodę - Grand Prix festiwalu otrzyma wykonawca , który zostanie okrzyknięty osobowością 19 edycji festiwalu Scena dla Ciebie - 2017 . Nagrodzeni finaliści zostaną m.in. zaproszeni  do udziału w koncercie Święta Kielc w dniu 25.06.2017 na Plac Artystów oraz do współpracy z DK "Zameczek".

Lato w Mieście 2019
XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin