marzec

Kieleckie Tournee Geologiczne czyli zajęcia terenowe na Wietrzni, Kadzielni i Ślichowicach

31-03-2017

Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach terenowych, które odbywać się będą w najważniejszych obiektach geologicznych Kielc: Wietrzni, Kadzielni i Ślichowicach. Każde zajęcia to bezpośredni kontakt z przyrodą nieożywioną oraz możliwość zaobserwowania charakterystycznych dla  tych miejsc osobliwości geologicznych:  skał, minerałów, skamieniałości czy zjawisk geologicznych.

Kielce, to miasto wyjątkowe pod względem geologicznym.  W granicach administracyjnych miasta znajdują się  aż cztery rezerwaty geologiczne o wybitnych walorach naukowych i dydaktycznych. Warto tą wyjątkowość podkreślać i wykorzystywać dla celów edukacyjnych i promocyjnych. Stąd też pomysł na wprowadzenia do naszej oferty specjalnych geologicznych zajęć terenowych  - mówi Michał Poros, Kierownik Centrum Geoedukacji.

Warsztaty w ramach Kieleckiego Tournee Geologicznego,  nastawione będą na samodzielną i aktywną pracę uczniów w terenie. Podczas zajęć  wykorzystane zostaną gry i zabawy aktywizujące ( pokazy z objaśnieniami, obserwacje, ćwiczenia w grupach). Głównym celem zajęć będzie popularyzacja wiedzy geologicznej dotyczącej kieleckich rezerwatów geologicznych (ich przeszłości geologicznej i historycznej).

Liczymy, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół, którzy chętnie wezmą udział  w warsztatach. Serdecznie zapraszamy na Kieleckie Tournee Geologiczne - dodaje Michał Poros.

Zajęcia w ramach Kieleckiego Tournee Geologicznego odbywać się będą w określone wtorki (od kwietnia do czerwca) i (od września do listopada), w godzinach 10.00 i 12.00. Udział w warsztatach mogą wziąć szkolne grupy zorganizowane (maks. 30-osobowe).  Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rezerwacja () Szczegóły dotyczące terminów i tematyki zajęć znajdują się na stronach internetowych: www.geopark-kielce.pl lub www.centrum-geoedukacji.pl.