marzec

Konferencja "Zieleń potrzebna od zaraz"

31-03-2017

"Zieleń potrzebna od zaraz" to temat konferencji, którą zaplanowano w ramach XXIV Targów Ogrodniczych i Działkowych OGRÓD I TY. Odbędzie się ona 7 kwietnia w Targach Kielce. W konferencji wezmą udział m.in. Prof.dr hab. inż. Marek Siewniak z Europejskiej Rady ds. Drzew (EAC) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, Maciej Czajka z UM Kraków czy dr Bartosz Piwowarski z Geoparku Kielce. Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy dotyczące m.in. roli drzew i ich wycinki, doboru drzew i krzewów do zadrzewień miejskich, czy technologii związanych z sadzeniem drzew. Do wysłuchania konferencji zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką zieleni oraz dbania o przestrzeń miast: przedstawiciele służb komunalnych, deweloperzy, przedstawicie samorządów, architekci zieleni oraz właściciele prywatnych ogrodów. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia Targów Kielce zaplanowano posadzenie drzewa, które będzie jednocześnie pokazem prawidłowych technik oraz prezentacją najnowszych narzędzi do sadzenia. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Kielce oraz Targi Kielce.