Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Najnowszy numer Pulsu Przedsiębiorczości

31-03-2017

Dostępny jest już najnowszy numer Pulsu Przedsiębiorczości, magazynu Kieleckiego Parku Technologicznego. Wydanie w całości poświęcone zostało start-upom i projektowi TechnoparkBiznesHub.

 

- Najnowszy numer Pulsu Przedsiębiorczości poświęcamy start-upom, czyli innowacyjnym pomysłom, których autorami są ludzie z wielkimi ambicjami i nieprzeciętnymi marzeniami. To właśnie od nich zależy przyszłość, bowiem branża innowacyjna oparta o nowe technologie jest podstawą rozwoju naszego kraju w nadchodzących latach - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. Podkreśla, że działalność KPT skierowana jest przede wszystkim do młodych przedsiębiorców, którzy na starcie potrzebują profesjonalnych usług dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. - W ostatnich latach w pełni wykorzystaliśmy szansę płynącą z unijnego finansowania i weszliśmy na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Udało nam się stworzyć profesjonalną infrastrukturę w postaci Zespołu Inkubatorów, a ulica Olszewskiego i najbliższa jej okolica zaczyna tworzyć dziś dzielnicę biznesową, której nie powstydziłyby się największe ośrodki w kraju i za granicą. Z myślą o start-upach uruchomiliśmy projekt Platforma Startowa TechnoparkBiznesPark. Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że projekt odniósł sukces i w wkrótce zobaczymy tego efekty. Mamy też plany dotyczące dalszej współpracy z młodymi ludźmi, którzy dzięki TechnoparkBiznesHub rozwijają swoje biznesy. Powstaje koncepcja zagospodarowania przestrzeni w KPT na potrzeby budowy dwóch nowych inkubatorów - kontynuuje Szymon Mazurkiewicz.

 

O tej inwestycji można przeczytać właśnie w magazynie Puls Przedsiębiorczości. W numerze o projekcie Platform Startowych dla nowych pomysłów opowiada także Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, który odpowiada m.in. za realizację programu Polska Wschodnia 2014-2020. Na łamach gazety o swoich biznesowych pomysłach opowiadają wybrane start-upy. Duża część magazynu dedykowana jest idei Technopolis, czyli nowoczesnej dzielnicy biznesowej, która sprzyja powstawaniu i rozwojowi kreatywnych pomysłów. Miejsce to powstaje właśnie przy ulicy Olszewskiego 6 - w Kieleckim Parku Technologicznym.

 

Puls Przedsiębiorczości, w wersji polskiej i angielskiej, dostępny jest w KPT, a wkrótce również w wybranych instytucjach miejskich oraz w kieleckich uczelniach. Elektroniczna wersja magazynu znajduje się tutaj. Zachęcamy do lektury.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności