marzec

Najnowszy numer Pulsu Przedsiębiorczości

31-03-2017

Dostępny jest już najnowszy numer Pulsu Przedsiębiorczości, magazynu Kieleckiego Parku Technologicznego. Wydanie w całości poświęcone zostało start-upom i projektowi TechnoparkBiznesHub.

- Najnowszy numer Pulsu Przedsiębiorczości poświęcamy start-upom, czyli innowacyjnym pomysłom, których autorami są ludzie z wielkimi ambicjami i nieprzeciętnymi marzeniami. To właśnie od nich zależy przyszłość, bowiem branża innowacyjna oparta o nowe technologie jest podstawą rozwoju naszego kraju w nadchodzących latach - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. Podkreśla, że działalność KPT skierowana jest przede wszystkim do młodych przedsiębiorców, którzy na starcie potrzebują profesjonalnych usług dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. - W ostatnich latach w pełni wykorzystaliśmy szansę płynącą z unijnego finansowania i weszliśmy na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Udało nam się stworzyć profesjonalną infrastrukturę w postaci Zespołu Inkubatorów, a ulica Olszewskiego i najbliższa jej okolica zaczyna tworzyć dziś dzielnicę biznesową, której nie powstydziłyby się największe ośrodki w kraju i za granicą. Z myślą o start-upach uruchomiliśmy projekt Platforma Startowa TechnoparkBiznesPark. Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że projekt odniósł sukces i w wkrótce zobaczymy tego efekty. Mamy też plany dotyczące dalszej współpracy z młodymi ludźmi, którzy dzięki TechnoparkBiznesHub rozwijają swoje biznesy. Powstaje koncepcja zagospodarowania przestrzeni w KPT na potrzeby budowy dwóch nowych inkubatorów - kontynuuje Szymon Mazurkiewicz.

O tej inwestycji można przeczytać właśnie w magazynie Puls Przedsiębiorczości. W numerze o projekcie Platform Startowych dla nowych pomysłów opowiada także Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, który odpowiada m.in. za realizację programu Polska Wschodnia 2014-2020. Na łamach gazety o swoich biznesowych pomysłach opowiadają wybrane start-upy. Duża część magazynu dedykowana jest idei Technopolis, czyli nowoczesnej dzielnicy biznesowej, która sprzyja powstawaniu i rozwojowi kreatywnych pomysłów. Miejsce to powstaje właśnie przy ulicy Olszewskiego 6 - w Kieleckim Parku Technologicznym.

Puls Przedsiębiorczości, w wersji polskiej i angielskiej, dostępny jest w KPT, a wkrótce również w wybranych instytucjach miejskich oraz w kieleckich uczelniach. Elektroniczna wersja magazynu znajduje się tutaj. Zachęcamy do lektury.