marzec

wizualizacja wizualizacja

KPT uzbraja kolejne tereny pod inwestycje

01-03-2017

4 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał Kielecki Park Technologiczny na uzbrojenie ponad 7,5 ha terenów pod inwestycje. Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, zainteresowanie nieruchomościami ze strony krajowych i zagranicznych firm jest duże, dlatego Park szykuje się do przejęcia kolejnych hektarów. Chodzi o ponad 7,5 hektara terenów stanowiących strefę B i C. Całkowita wartość projektu to 17 mln zł. Podczas dzisiejszego posiedzenia, Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego projektu Parku dotyczącego uzbrojenia.

Tymczasem na finiszu są już prace projektowe. Dokumentację opracowuje wyłoniona w przetargu pracownia architektoniczna Tera Group. Natomiast pod koniec marca ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie uzbrojenia. Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, zainteresowanie tymi terenami jest bardzo duże. - Wpłynęło do nas kilka listów intencyjnych ze strony inwestorów krajowych i zagranicznych. Są to firmy działające w branży maszynowej, spożywczej, czy chemicznej. Wraz z zakończeniem uzbrojenia nieruchomości, wystawimy je na sprzedaż – mówi dyrektor i szacuje, że w tej części Parku, dzięki nowym inwestycjom może powstać nawet  pół tysiąca nowych miejsc pracy. Jeszcze w maju ruszą prace na tym terenie. Najpierw powstanie przekładnia linii wysokiego napięcia, a następnie doprowadzone zostaną niezbędne instalacje: wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, ciepłociąg oraz sieci elektryczne i teletechniczne. Powstaną drogi wewnętrzne. Tereny będą gotowe do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku. Tymczasem w planach jest przejęcie przez gminę Kielce kolejnych 4 ha gruntów po Elektrociepłowni, które tworzyć będą strefę D. Także zostaną zaprojektowane pod inwestycje. Uzbrojenie ich wiąże się z planowaną w tej części inwestycją – przebudową ulicy Olszewskiego w kierunku północno-wschodnim. Miejsce to stanie się więc bardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów.

Lato w Mieście 2019