marzec

"PROFI-EKO-DRAMA" już po raz czwarty

07-03-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Już po raz czwarty Dom Kultury "Białogon" w Kielcach organizuje Przegląd Małych Form Teatralnych "PROFI-EKO-DRAMA". Uczniowie kieleckich szkół podstawowych, gimnazjów oraz "zerówek" mają szansę by na scenie pokazać, jak dbać o otaczające nas środowisko.

Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych: dla przedszkolaków i dzieci z "zerówek", dla grup z klas od I do III, starszych uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Każda z grup będzie miała przydzielone dwa obszary tematyczne, spośród których wybrać można najbardziej interesujący temat. To m.in. kwestie bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia, zanieczyszczenia powietrza  czy segregacji odpadów dla tych młodszych oraz zagadnienia dotyczące ochrony wody, relacji międzyludzkich czy ograniczenia zużycia energii - dla starszych uczestników przedsięwzięcia.

Przegląd Małych Form Teatralnych składa się z trzech etapów: eliminacji - te odbędą się pod koniec marca- warsztatów i ścisłego finału, zaplanowanego na 28 kwietnia. Zespoły, które zakwalifikują się do konkursu, będą mogły skorzystać z warsztatów teatralnych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. "PROFI-EKO-DRAMĘ" organizują: Dom Kultury "BIAŁOGON", Straż Miejska w Kielcach oraz Urząd Miasta Kielce.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 15 marca bieżącego roku w Domu Kultury Białogon. Można je dostarczyć osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem.

Dom Kultury "BIAŁOGON"

ul. Pańska 1a, 25- 820 Kielce

tel. 41 345 27 37, faks: 41 345 27 37

czynne pon. - czw. w godz. 8.00 - 19.00, pt. w godz. 8.00 - 16.00