marzec

Trawa do Kielc przyjedzie z Węgier

08-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Na Kolporter Arenie od 4 marca trwają prace związane z wymianą murawy. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie jednym z miejsc, gdzie w dniach od 16 do 30 czerwca rozgrywane będą Mistrzostwa Europy do 21 lat w piłce nożnej. Zerwano już starą murawę, teraz ściągnięty materiał - ponad 1000 metrów sześciennych trawy, jest wywożony. Prace wykonuje firma z Krakowa, która na koncie ma już kilkanaście tego typu inwestycji, m.in. przygotowywanie murawy na Euro 2012 we Wrocławiu. Jednocześnie  w okręgowej stacji chemiczno-rolniczej w Kielcach przeprowadzane są niezbędne badania.

Murawa do Kielce  przyjedzie z Węgier, z jednej z największych plantacji trawy w tej części Europy. Bardzo ważne jest przygotowanie warstwy wegetacyjnej, czyli tego, co jest pod rolką trawy. Cała płyta boiska składa się z kilku warstw. Jest warstwa odsączająca o głębokości około pół metra, w której jest system nawodnienia i ogrzewania. Następnie jest warstwa wegetacyjna i dopiero nad nią rolka trawy.

Zakończenie prac zaplanowane jest na 16 marca. Trzy dni później ma się odbyć mecz Korona Kielce - Cracovia, 27 marca mecz testowy przed Mistrzostwami Europy U21 Polska - Czechy.