marzec

Targi AGROTECH na dobry początek rolniczego sezonu

08-03-2017

11 hal wystawienniczych - dokładnie tyle zajmie ekspozycja branży rolnej w Targach Kielce, czyli AGROTECH 2017. Najważniejsze w Polsce wydarzenie skupione na technice rolniczej to tysiące maszyn, nowości branży, eksperci na wyciągniecie ręki, ciekawe eventy i znani blogerzy. Wizytę na najważniejszych targach rolniczych w Polsce zapowiedział również minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.  To wszystko w Kielcach już od 17 do 19 marca.

AGROTECH jest świętem branży rolniczej z 23 letnią tradycją, najważniejszą rolniczą wystawą w Polsce i dlatego nie zabraknie w Kielcach „topowych” firm o światowym zasięgu, które do tej pory były obecne podczas AGROTECHU. Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej, zapełnią się ofertą najważniejszych brandów ciągników i maszyn. Zainteresowanie polskich i zagranicznych firm kielecką wystawą jest ogromne. Wystarczy przypomnieć, że edycję 2016 targów odwiedziło 64 330 osób, padł także rekord powierzchni wystawy. Odwiedzając tegoroczną, 23. edycję Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej można się spodziewać wydarzenia o podobnym rozmachu, które wielkością ekspozycji, jak również kompleksową ofertą dla gospodarstw rolniczych zadziwi zwiedzających. Wystawa zajmie 11 hal wystawienniczych - wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka i 4 mobilne hale wystawiennicze, dobudowane specjalnie na potrzeby olbrzymiej ekspozycji. Maszyny staną również na terenie zewnętrznym. Zakres targów to nie tylko nowoczesne ciągniki, ale również wszelkie narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie.

Oprócz firm z Polski podczas 23 edycji targów techniki rolniczej zaprezentują się między innymi producenci z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Białorusi, Węgier, Łotwy, Słowacji. Wystawę zwiedzą między innymi delegacje rolnicze z Serbii, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Holandii, państw afrykańskich - m.in. Kongo.

Podczas nadchodzącej edycji na stoiskach odbywać się będą ciekawe eventy, konferencje, pojawią się celebryci i niespodzianki. Sporą dawkę bieżącej wiedzy można będzie zaczerpnąć wprost od ekspertów i przedstawicieli instytucji i organizacji rolniczych. AGROTECH będzie też  miejscem, które odwiedzi ekipa Traktoriady, która podczas wystawy obchodzić będzie swoje 15-lecie. Przypomnijmy, że Projekt „Traktorem dookoła świata” powstał w 2002 roku, z inicjatywy Marcina Obałka, który przemierzył Amerykę Południową Ursusem 6014. W 2017 roku, w towarzystwie Piotra Śliwińskiego, wyruszył traktorem na podbójAfryki - podczas targów AGROTECH 2017 w Kielcach będzie można poznać podróżników i ich przygody. Targi odwiedzą blogerzy, między innymi prowadząca Traktormanię Magda Urbaniak - dziewczyna z miasta, która opowie o swojej miłości do traktorów i rolnictwa, oraz podzieli się doświadczeniami w prowadzeniu popularnego bloga. Obok najnowszych ciągników, będzie można także zobaczyć te zabytkowe.