marzec

Tałant Dujszebajew poprowadzi zajęcia w Hali Legionów

08-03-2017

Dziś w Hali Legionów w Kielcach odbędą się drugie zajęcia w ramach projektu "Super trenerzy dla super młodzieży". Poprowadzi je Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec Vive Tauronu Kielce i reprezentacji Polski. Początek o godz. 16.00. Z trenerem Tałantem Dujszebajewem poprowadzi je drugi trener Vive Tauronu Kielce Tomasz Strząbała. Dołączą do nich także piłkarze ręczni mistrza Polski i triumfatora Ligi Mistrzów. Pierwsze zajęcia z tego cyklu poprowadził Maciej Bartoszek razem z innymi trenerami z pierwszego zespołu Korony Kielce. Organizatorami akcji są Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Projekt jest skierowany do wychowanków świetlic i klubów dla dzieci i młodzieży funkcjonujących w Kielcach. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizacja sportowa wychowanków tych ośrodków. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Maciej Obara, kierownik klubu Wolna Strefa. Rozwija on własny pomysł z 2012 roku, nazwany wtedy "Treningiem z gwiazdą". W roli gwiazdy wystąpił wtedy Maciej Szczęsny, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a w zajęciach uczestniczyło 120 osób.