marzec

Targi Kielce otwarte dla firm z KPT

14-03-2017

Firmy - lokatorzy Kieleckiego Parku Technologicznego będą mogły liczyć na preferencyjne warunki najmu powierzchni wystawienniczej podczas wybranych targów - to główne założenia porozumienia pomiędzy KPT i Targami Kielce.

Zapisy umowy obowiązywać będą od 1 kwietnia br. Firma zainteresowana prezentacją swojej oferty podczas wybranej z wystaw, otrzyma zaświadczenie, że jest lokatorem KPT. Zapłaci wówczas połowę ceny za wynajem powierzchni wystawienniczej. Jak zauważa Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, to kolejna propozycja dla lokatorów Parku i odpowiedź na ich zapotrzebowanie. Podkreśla, że tworzenie dogodnych warunkówsprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości, to priorytet działalności także Targów Kielce, stąd pomysł na kooperację.

Obecnie w KPT zlokalizowanych jest ponad 150 firm, które mogą liczyć na szereg profesjonalnych usług. Są to przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy, dla których pomoc na początku biznesowej drogi jest niezwykle istotna. Taką pomoc oferuje właśnie KPT. - Mamy w Parku przedsiębiorstwa, które wchodzą w kolejną fazę rozwoju i poszukują cennych kontaktów biznesowych. Dlatego porozumieliśmy się z Targami, bo to doskonałe miejsce na zdobycie kontrahentów - mówi Szymon Mazurkiewicz. Podobnego zdania jest Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce i przypomina, że to nie pierwszy raz kiedy instytucje wspólnie zaangażowały się w działania wspierające młody biznes. - Zaprosiliśmy już Park do współpracy przy organizacji targów INNOTECH, a to właśnie impreza szczególnie ukierunkowana na start-upy, które poszukują kapitału - podkreśla Andrzej Mochoń. Porozumienie podpisane we wtorek, 14 marca, zakłada także wzajemną promocję ofert TK i KPT. Szymon Mazurkiewicz zauważa, że Kielce stają się dziś bardzo atrakcyjne dla młodych ludzi rozpoczynających działalność gospodarczą. - Tworzy się ekosystem wsparcia przedsiębiorczości, do którego dołączyła właśnie kolejna instytucja. Targi Kielce są ważną, pełniącą rolę miastotwórczą, instytucją - mówi dyrektor KPT. Dyrektor KPT zauważa, że Park wyznacza obecnie nowe standardy i ma kolejne pomysły na wsparcie biznesu. Kolejnym krokiem będzie nawiązanie współpracy z innymi parkami technologicznymi w kraju. Firmy - lokatorzy, na zasadzie wzajemności, mogłyby korzystać z przestrzeni coworkingowych i sal konferencyjnych w innych ośrodkach.