marzec

Górnicza i Szczepaniaka w nowej odsłonie

14-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś w związku z rozpoczęciem realizacji inwestycji zamknięta dla ruchu kołowego została ul. Górnicza na odcinku od ul. Częstochowskiej do ul. 1 Maja. Zakaz wjazdu nie dotyczy dojazdu do posesji.

Droga będzie wybudowana właściwie od podstaw. Kompleksowo zmodernizowany zostanie odcinek o długości niemal 650 m. Zyska nową asfaltową nawierzchnię, a po obu stronach powstaną chodniki. Prace obejmą także budowę kanalizacji deszczowej oraz wymianę oświetlenia ulicy. Wybudowanych zostanie ponadto 25 nowych miejsc parkingowych. Koszt inwestycji wynosi niemal milion dziewięćset tysięcy złotych. Jest realizowana z budżetu miasta, ale to, że doszła do skutku, jest dużą zasługą mieszkańców ulicy Górniczej, którzy od lat o to zabiegali. To oni sfinansowali opracowanie dokumentacji projektowej. Zakończenie robót zaplanowane jest na 31 sierpnia bieżącego roku.

W poniedziałek 20 marca mają się także rozpocząć roboty drogowe przy ul. Szczepaniaka, na odcinku od ul. Husarskiej do pętli autobusowej. Prace związane są z przygotowaniami do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej U21, które odbędą się w czerwcu. Na boisku przy ul. Szczepaniaka rozgrywane będą treningi występujących w Kielcach reprezentacji. Roboty potrwają do końca maja br.

W związku z planowaną inwestycją, w poniedziałek 20 marca ul. Sczepaniaka zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Natomiast już od soboty 18 marca, autobusy siedmiu linii komunikacji miejskiej będą miały w rejonie Baranówka częściowo zmienione trasy.