marzec

Miasto Kielce zaprezentuje się na targach

14-03-2017

W dniach 17-19.03.2017 r. Miasto Kielce będzie prezentowało się podczas organizowanych XXIII Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi. Podczas trwania targów miasta i regiony promują swoje atrakcje turystyczne, przedstawiciele branży turystycznej mogą nawiązać kontakty handlowe i biznesowe, a zwiedzający mają okazję zapoznać się z ofertą biur podróży i touroperatorów i zdecydować się na urlop zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Na stoisku Miasta Kielce każdy turysta będzie mógł uzyskać wszelkich informacji oraz pobrać materiały dotyczące atrakcji turystycznych Kielc i regionu, m.in. o zabytkach architektury i budownictwa (ponad 250 obiektów), przyrody (5 rezerwatów) oraz różnorodnych muzeach i galeriach. Dla tych co czynnie spędzają czas, ofertę uzupełnią informacje dot. znakowanych szlaków pieszych i spacerowych, rowerowych, narciarskich oraz licznych obiektach rekreacyjnych (kryte: pływalnie, korty tenisowe, tor kartingowy) i  ujeżdżalni konnych.

Nie zabraknie również informacji o możliwości zwiedzenia  licznych obiektów muzealnych znajdujących się na terenie miasta, np.: Muzeum Narodowego, Muzeum Geologicznego, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Diecezjalnego oraz ośrodków edukacyjnych: Centrum Geoedukacji, Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Insytutu Dizajnu, Energetycznego Centrum Nauki przy Kieleckim Parku Technologicznym.

Rok 2017 będzie dla Miasta Kielce bardzo ważny. Na stoisku Kielc nie zabraknie informacji o rozpoczynającym się za niespełna trzy miesiące turnieju UEFA Euro U21 Polska 2017 czyli mistrzostwach Europy zawodników do lat 21, w czasie  których w naszym mieście będą rywalizować reprezentacje grupy A:  Polska, Anglia, Szwecja i Słowacja. Na stoisku wystawienniczym Kielc, wszyscy zainteresowania otrzymają  szerszą informację na temat wydarzenia.