marzec

Parkuj z głową apeluje Straż Miejska

15-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Na parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym codziennie wiele pojazdów parkowanych jest niezgodnie z przepisami, pomimo, że tuż obok znajduje się parking wielopoziomowy. Takich miejsc w mieście jest wiele. Aby edukować i zwracać uwagę na nieprawidłowe parkowanie Straż Miejska w Kielcach prowadzi akcję edukacyjną pod hasłem „Parkuj z głową”. Niektórzy kierowcy otrzymują pouczenie i zapach do samochodu w kształcie radiowozu Straży. Nie oznacza to, że wszyscy sprawcy wykroczeń mogą czuć się bezkarni. - Cały czas podejmujemy normalne czynności i tam, gdzie trzeba wystawiamy mandaty czy zakładamy blokady. Liczymy jednak, że zapachy do samochodów skłonią kierowców do zastanowienia się czy parkują zgodnie z przepisami - mówi Wojciech Bafia, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kielcach.

Źle zaparkowane  samochody najczęściej można zauważyć w centrum miasta, przy ulicy Biskupa Kaczmarka czy Winnickiej, a także Grunwaldzkiej. W tym ostatnim miejscu wystawianych jest 1000 mandatów rocznie.

To, że zjawisko nieprawidłowego parkowania jest dużym problemem potwierdza też Wydział Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem Urzędu Miasta Kielce. Referat Zarządzania Zielenią, Ochrony Przyrody i Drzewostanu apeluje o niewjeżdżanie na trawniki i zieleńce i nieusankcjonowane parkowanie na nich samochodów. Odtworzenie trawników powoduje wydatkowanie środków finansowych, które mogłyby być przeznaczone na wykonanie projektowanych, dekoracyjnych nasadzeń roślin na terenie naszego miasta.