marzec

Spotkanie przed sesją Rady Miasta

15-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W przyszły czwartek, odbędzie się kolejna w tej kadencji sesja Rady Miasta. O programie sesji, projektach uchwał i ich zakresie tematycznym mówiono podczas spotkania przewodniczącego Rady, Dariusza Kozaka, z dziennikarzami lokalnych mediów. To spotkanie, w którym wzięli udział także dyrektorzy instytucji miejskich i wydziałów magistratu, odbyło się bezpośrednio po Konwencie Rady.

Wśród omawianych tematów obok zagadnień związanych ze zmianami w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej  Miasta oraz problematyki opieki społecznej znalazły się sprawy oświaty i dostosowania sieci szkół do zaplanowanej przez rząd reformy.

Na sesji będzie podejmowanych ponad dwadzieścia uchwał związanych z zarządzaniem nieruchomościami. Dodatkowo radni zajmą się propozycjami zmian w statucie kilku instytucji kultury w mieście, w tym m.in. Biura Wystaw Artystycznych, wynikających z nowelizacji przepisów wielu ustaw.

W związku z organizowanymi w Kielcach Mistrzostwami Europy w piłce nożnej drużyn do lat 21 radni podejmą też uchwałę o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską dla wolontariuszy i kibiców.