Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Jutro rozpoczynają się Targi AGROTECH

16-03-2017

Największa polska wystawa techniki rolniczej w halach Targów Kielce rusza w piątek, 17 marca. Ponad 700 firm z 20 krajów świata, najbardziej utytułowane ciągniki świata, tysiące maszyn rolniczych zgromadzonych w 11 halach Targów Kielce na 63 000 metrów kwadratowych. To robi wrażenie! Od 17 do 19 marca targi AGROTECH staną się centrum rolniczej branży. A oprócz nowości i premier czekają na zwiedzających atrakcje, jak jazda symulatorem kombajnu, występy, konkursy. W uroczystym otwarciu Agrotechu weźmie udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

 

Kielecki Agrotech w ciągu 23 edycji awansował do miana największej polskiej wystawy rolniczej organizowanej w halach. To obecnie największe targi spośród wszystkich organizowanych w halach wydarzeń. Międzynarodowej rangi dodają tegorocznym targom delegacje zagraniczne z Algierii, Konga, Serbii, Holandii, Ukrainy, Finlandii. Wśród delegacji algierskiej i kongijskiej są ministrowie - Minister Rolnictwa Algierii, Minister Badań Naukowych i Rozwoju Technologicznego Kongo.

 

Premiery i technologiczne nowinki

Kompleksowa wystawa w Kielcach obejmuje ciągniki, maszyny rolnicze, urządzenia i akcesoria przydatne w gospodarstwach, nawozy, pasze, nasiona i sadzonki oraz wiele innych. Nie brakuje w tym roku premier -  firma Deutz Fahr przywiozła na Agrotech aż cztery -wśród nich nowe modele serii 6  - w tym ciągnik RC Shift, który otrzymał tytuł „Tactor of The Year 2017 w kategorii Best Design. Warto dodać, że tytuły te przyznaje grono 23 czołowych dziennikarzy rolniczych ze świata. Na swoim stoisku Case IH zaskakuje zwiedzających czarnym Optum 300 CVX zdobywcą tytułu “Tractor of the Year 2017”. Marka John Deere zaprezentuje nowości przystosowane szczególnie do potrzeb gospodarstw rodzinnych – taki jest ciągnik serii 5R oraz prasa zwijająca serii 800. Ale na stoisku wyjątkową atrakcję stanowi symulator pracy kombajnem, z której mogą skorzystać zwiedzający w czasie 3 dni targowych. Polski Ursus przedstawia z dumą Ursusa C395 Power, nawiązującego do tradycyjnej linii marki i kultowej serii C. Popularny brand New Holland prezentuje nowość - ciągnik T7.165 S o dłuższym rozstawie osi oraz ciągnik T5.120 nagrodzony w konkursie „Tractor of The Year” w kategorii „Best utility”. Perełkę ekspozycji stanowi ciągnik zabytkowy - Lanz Buldog z 1924 roku, który można obejrzeć na stoisku firmy Dziekan. 

 

Traktoriada, występy, znani blogerzy i konkursy

Targi Agrotech 2017 jestzespół Traktoriady- projektu "Traktorem przez świat". Ekipa Marcin Obałka i Piotr Sliwiński, dwaj podróżnicy, wyruszyli Ursusem C 328 z 1964 roku, do Afryki z zamiarem przemierzenia kontynentu. Wystartowali w styczniu obecnie zatrzymali się na granicy słoweńsko-włoskiej, pokonawszy trasę 1200 km. Celem jest promocja polskich firm rolniczych. Inne atrakcje na jakie mogą liczyć zwiedzający w ciągu 3 dni targi Agrotech to występy zespołów muzycznych i tanecznych, konkursy dla zwiedzających, znane twarze na stoiskach firm. W sobotę odbędzie się spotkanie z blogerami Magdą Urbaniak z Tractormania - dziewczyna na traktorze oraz Piotrem Kaliskim z „Rolnik Szuka”.

 

LAS-EXPO z sokolnikami, rzeźbieniem w drewnie i sygnalistami

Oprócz znanych marek ciągników, targi gromadzą firmy produkujące pasze i nawozy, mniejszy sprzęt rolniczy, stoiska doradczych instytucji rolniczych i ministerstwa. Wiele znanych firm zadbało o niespodzianki dla zwiedzających, będą liczne konkursy, znane postaci oraz popularni blogerzy rolniczy. 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszy wystawa 17. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Leśnej  LAS-EXPO, która głownie na terenie zewnętrznym zgromadzi wiele nowoczesnych maszyn do wycinki, obróbki, transportu drewna. W tym rokuwśród 50 wystawiających się firm nie zabraknie najważniejszych firm polskiej branży, między innymi tych specjalizujących się w wycince i obróbce drewna jak: ZM Jabłoński, Wood-Mizer, Wirex, Krpan, Avant , OTL Jarocin,  Maszyny Leśne Jan Kłoda, Jar-Drew, Stihl, Makita, Husquarna i wiele innych. Targi umilą zwiedzającym występy sygnalistów, sokolnicy i pokazy rzeźbienia w drewnie.

 

Obie wystawy potrwają do niedzieli, 19 marca. Targi są otwarte od 10.00 do 17.00 w piątek, od 9.00 -17.00 w sobotę i od 9.00-16.00 w niedzielę.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności