marzec

Skorzystaj z dofinansowania z programu "Zorza"

20-03-2017

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza na terenie województwa, którego przyczyną w głównej mierze jest emisja gazów i pyłów z prywatnych  gospodarstw domowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uruchomił program pod nazwą „Zorza - czyste powietrze nad świętokrzyskim”.

Mieszkańcy naszego regionu mają okazję uzyskać dofinansowanie wymiany kotłów i pieców, a także podłączenia do sieci gazowej lub ciepłowniczej. W ramach programu właściciele lub użytkownicy domów mieszkalnych mogą uzyskać wsparcie finansowe w formie 25 proc.  dotacji do wymiany kotłów lub pieców na nowoczesne o wyższej sprawności, a także podłączenia  do sieci gazowej lub ciepłowniczej. Maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 3 000 zł w przypadku kotłów na paliwo stałe klasy 4 oraz 4 000 zł - dla pozostałych zadań. Koszty związane z realizacją inwestycji muszą być poniesione po 1 stycznia 2017 r.

Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz faktury potwierdzające wykonanie inwestycji. Regulamin programu oraz formularz wniosku dostępne są na stronie internetowej tej instytucji www.wfos.com.pl.

Dokumenty będą przyjmowane do wyczerpania puli przeznaczonej na realizację programu, która wynosi 2 i pół miliona złotych.