marzec

Drukarki 3D w Instytucie Dizajnu Certyfikat dla...

Drukarki 3D w Instytucie Dizajnu

21-03-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Zbliżające się IX Dni Druku to doskonała okazja by porozmawiać o nowoczesnym wynalazku, który rewolucjonizuje m.in. rynki technologiczne, przemysłowe i medyczne. Możliwe, że niedługo zawita również na rynku budowlanym. Mowa o drukarce 3D. W czytelni Instytutu Dizajnu rozmawiano na ten temat z Januszem Wójcikiem i Pawłem Rokitą, zajmującymi się na co dzień propagowaniem urządzeń.  Współtwórcy pracowni Fab Lab Kielce zasłynęli m.in. z pobicia rekordu Guinessa, tworząc największy wydrukowany w technologii 3D model postaci Roberta Lewandowskiego. Nowinką ich autorstwa jest drukarka 3D Skribi wykonująca tynki i płaskorzeźby na elewacji w systemie monochromatycznym. To prawdopodobnie pierwsza tego typu drukarka na świecie. O tym, że w najnowszej technologii można stworzyć niemal wszystko chętni będą mogli się przekonać na IX Dniach Druku 3D. Weźmie w nich udział ponad 80 wystawców reprezentujących firmy niskobudżetowe, jak również te, które dostarczają całe technologie druku i scanowania dla przemysłu i medycyny.Zainteresowani będą mogli wziąć również udział w konferencjach. Poprowadzą je m.in. specjaliści ze świata lotnictwa czy przemysłu 4.0. IX Dni Druku 3D odbędą się na Targach Kielce w dniach 28-30 marca.

Lato w Mieście 2019