październik

Eliminacje do Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

04-10-2017

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Na eliminacje wojewódzkie, które przez dwa dni prowadzone były w  Kieleckim Centrum Kultury, zgłosiło się przeszło 120 uczestników, w tym zespoły wokalne. Patronem wydarzenia jest Henryk Rasiewicz „Kim” - żołnierz 3. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej oraz autor wielu partyzanckich pieśni. Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu  - Stowarzyszenie Passionart, zaś współorganizatorem na terenie naszego regionu - kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej.

Uczestnicy eliminacji wojewódzkich wykonywali pieśni patriotyczne, partyzanckie czy obozowe - związane tematycznie z okresem II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, powstaniem warszawskim oraz prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych walką o niepodległość Polski.

Jury oceniało występujących w 9 kategoriach wiekowych oraz artystycznych. Najlepsi wezmą udział w przesłuchaniach finałowych a także ogólnopolskim koncercie galowym, który odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Krakowie.