Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

październik

Premiera spektaklu plakat spektaklu -...

Premiera spektaklu "Sztuka latania"

25-10-2017

Premiera spektaklu "Sztuka latania" - Scena dla Młodzieży i Dorosłych odbędzie się 27 października br.  w ramach II edycji Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tym razem, teatr "Kubuś" wyrusza w podróż po kieleckich szkołach podstawowych w ramach drugiej edycji Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. "Sztuka latania" to spektakl o odkrywaniu siebie, akceptacji, prawdziwej przyjaźni, pokonywaniu przeciwności losu i walce o spełnienie swoich marzeń.

 

Łącząc teatr z grą przygodową, warsztatem plastycznym i instalacją audiowizualną, opowiadamy historię chłopca, który wymyka się prawom grawitacji i wyrusza w fascynującą podróż po odległych zakątkach świata. Droga, którą odbywa główny bohater, pozwala mu dostrzec wartość swojej indywidualności. Barnaby - nieakceptowany przez rodziców - podczas podróży spotyka ludzi, w których sytuacji odbija się, jak w lustrze. Każda ze spotkanych osób boryka się ze swoją innością i konfliktem rodzinnym, który z niej wynika. Barnaby - przekonany, że jedynym możliwym sposobem życia jest powrót do domu, obserwuje ludzi, którzy mimo tęsknoty za rodziną odważyli się na realizowanie swoich przeczuć i instynktów, wiodąc samodzielne życie i sprawując nad nim pełną kontrolę. U kresu swojej podróży nasz bohater staje przed trudnym wyborem – podporządkować się otoczeniu i panującej w nim „normalności”, czy być wiernym samemu sobie i obronić swoją oryginalność? Ta opowieść pokazuje, że odmienność nie zawsze musi oznaczać wykluczenie i wiązać się z różnymi, często krzywdzącymi stereotypami. Uciekamy od dydaktyki i poszukiwania „słusznych” interpretacji problemu, skupiając się w zamian na kwestiach akceptacji samego siebie, dostrzegania swojej wyjątkowości i funkcjonowaniu w społeczeństwie, często przeciwnym wszelkim przejawom inności.

 

Teatr proponuje młodym widzom rodzaj gry twórczej. Nasze spotkanie opieramy na zasadzie WYMIANY. Chce zaprosić widzów do działania, które zainspiruje ich do odkrywania i rozwijania własnego potencjału. Spektakl poprzedzają warsztaty w szkołach. Przedmioty wytworzone przez MŁODZIEŻ  w trakcie zajęć lekcyjnych znajdują swoje miejsce w świecie prezentowanego spektaklu. Również w jego trakcie zapraszamy widzów do udziału w nim i wspólnego budowania przestrzeni oraz opowieści.

 

„Sztuka latania” jest adaptacją powieści Johna Boyn’a „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa”, napisaną przez Amadeusza Nosala,  za reżyserię odpowiada Judyta Berłowska, scenografię i kostiumy zaprojektowała Aleksandra Żurawska,  muzykę skomponował Dawid Sulej Rudnicki, a za   ruch sceniczny odpowiada Nela Mitukiewicz. Na scenie zobaczymy Annę Domalewską, Michała Olszewskiego i Błażeja Twarowskiego.

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Prezydenta Miasta Kielce.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności