Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

październik

Miasto Kielce na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości

26-10-2017

Dziś i jutro (26-27 października) w Zielonej Górze odbywa się V edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Motywem przewodnim wydarzenia jest „Państwo XXI wieku. Gospodarka oparta na wiedzy”. Jednym z partnerów wydarzenia jest Miasto Kielce, które podczas dwudniowego eventu będzie promować swój potencjał inwestycyjny, a dzięki uczestnictwu w dwóch panelach dyskusyjnych glos reprezentantów miasta będzie słyszalny dla szerokiego kręgu odbiorców Kongresu.

 

Rozpoczynający się dziś Kongres to 27 sesji tematycznych, które obejmą najistotniejsze kwestie związane z rozwojem gospodarczym i społecznym regionów i miast w Polsce. Rozmawiamy m.in. o sile polskich innowacji, szkolnictwie wyższym, energetyce, funduszach unijnych 2014-2020, rynku mieszkaniowym w Polsce, współpracy biznesu z samorządem, perspektywach rozwoju miast i regionów oraz promocji samorządów. Dziś, po uroczystej inauguracji Kongresu, rozpoczynają się panele dyskusyjne, dotykające m.in. tematyki państwa XXI wieku, ekspansji zagranicznej polskich firm, czy siły kobiet w gospodarce, w których głos zabiorą przedstawiciele władz samorządowych, PAIH, firm i korporacji, a także członkowie Europarlamentu.

 

W drugim dniu Kongresu swój udział w sesjach tematycznych zaznaczy Miasto Kielce. Zarówno w panelu pn.: „Perspektywa rozwoju samorządów”, jak i „Sposób na inwestora. Jak miasta i gminy skutecznie przyciągają kapitał?” udział bierze zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta i pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. przedsiębiorczości Anita Lagierska. W obu kwestiach miasto Kielce może pochwalić się doświadczeniem i wiedzą. Skuteczna promocja terenów inwestycyjnych, potencjału gospodarczego miasta i regionu, obsługa inwestora, wykorzystanie funduszy unijnych dla rozwoju infrastrukturalnego, promowanie i wspieranie startupów i przedsiębiorczości - to niektóre obszarów w których miasto Kielce realizuje z sukcesem liczne projekty i inicjatywy.

 

Na łamach wydawnictwa Forum Przedsiębiorczości, w numerze dedykowanym m.in. Kongresowi w Zielonej Górze,  ukazał się tekst dotyczący miasta Kielce. Zachęcamy do lektury pod adresem: www.forum-przedsiebiorczosci.pl

 

Organizatorem wydarzenia jest Polska Agencja Przedsiębiorczości.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności