październik

Będą kwestować po raz 25

27-10-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Od 31 października do 2 listopada trwać będzie tegoroczna kwesta organizowana w Kielcach przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Na kilku nekropoliach, w osiedlu Białogon, Na Piaskach oraz w kompleksie cmentarzy przy ulicy Ściegiennego,  po raz 25 pojawią się kwestujący ze specjalnie oznaczonymi puszkami, do których chętni będą mogli wrzucać datki z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków.

W ubiegłym roku zebrano ponad 54 tysiące złotych, a 70 tysięcy dołożyło miasto. Tak więc zgromadzona kwota pozwoliła na odnowienie kilkunastu cennych architektonicznie obiektów.

Do tej pory, dzięki wszystkim kwestom udało się wykonać prace konserwatorskie przy blisko 400 pomnikach.

Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w tegorocznej zbiórce. Mogą to być osoby pełnoletnie bądź młodzież szkolna z opiekunami. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 500 – 492 – 940. Serdecznie zapraszamy!