październik

Będą kwestować po raz 25

30-10-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają do udziału w 25. kweście na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na kieleckich cmentarzach. Tegoroczna kwesta odbywać się będzie od 31 października do 2 listopada na kilku nekropoliach, w osiedlu Białogon, Na Piaskach oraz w kompleksie cmentarzy przy ulicy Ściegiennego,  po raz 25 pojawią się kwestujący ze specjalnie oznaczonymi puszkami, do których chętni będą mogli wrzucać datki z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków.

W ubiegłym roku zebrano ponad 54 tysiące złotych, a 70 tysięcy dołożyło miasto. Tak więc zgromadzona kwota pozwoliła na odnowienie kilkunastu cennych architektonicznie obiektów. Do tej pory, dzięki wszystkim kwestom udało się wykonać prace konserwatorskie przy blisko 400 pomnikach. Urząd Miasta od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach, które jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

Organizatorzy uzyskali zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  na przeprowadzenie zbiórki  [zezwolenie Nr 2017/4471/OR]. Wszelkie informacje na temat podmiotów które uzyskały zgodę na przeprowadzenie zbiórek publicznych oraz ich rozliczenia z zebranych środków można znaleźć na stronie MSWiA w zakładce "Zbiórki Publiczne".

Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w tegorocznej zbiórce. Mogą to być osoby pełnoletnie bądź młodzież szkolna z opiekunami. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 500 - 492 - 940. Serdecznie zapraszamy!

Lato w Mieście 2019