październik

KPT zaprasza na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

30-10-2017

Trwają zapisy na wydarzenia towarzyszące Światowemu Tygodniowi Przedsiębiorczości w naszym województwie. Kielecki Park Technologiczny pełni rolę koordynatora ŚTP w regionie. Już w listopadzie odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja tego ważnego wydarzenia.

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, a także edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej liczby firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych.

Na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.plznajduje się lista Partnerów, którzy włączyli się do akcji organizując różnego rodzaju przedsięwzięcia. Można się jeszcze na nie zapisywać rejestrując się na stronie: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/event/search. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

Projekt realizowany jest w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

“W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju. Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm - inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty  -  mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dziesiąta edycja ŚTP odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i m.st Warszawa. Projekt wspierają m.in.: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Konfederacja Lewiatan, Kredytmarket.

Lato w Mieście 2019