październik

Mistrzostwa Europy Karate U16 i U22 odbędą się w Kielcach

30-10-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

11 listopada Kielce będą gospodarzem kolejnej, dużej i zarazem ważnej imprezy sportowej rangi międzynarodowej. Chodzi o Mistrzostwa Europy EKO Kyokushin/Shinkyokushin Kadetów U16 i Młodzieżowców U22. Tym razem o tytuły najlepszych na Starym Kontynencie walczyć będzie ponad 350 zawodników reprezentujących ponad 30 narodowych federacji zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Karate.

Organizacja mistrzostw, będących jednym z najważniejszych turniejów w Europie, to duży prestiż dla Polski i Kielc, które goszczą zawodników tej dyscypliny sportu po raz drugi. Pierwszy raz było to 5 lat temu.

Mistrzostwa to przede wszystkim wydarzenie rangi sportowej, ale Kielce liczą także na sukces promocyjny. Dlatego miasto przygotowało m.in. folder promujący wydarzenie, Kielce i region, a do rąk zawodników, trenerów oraz działaczy biorących udział w mistrzostwach trafią też drobne upominki.

W zawodach weźmie udział liczna reprezentacja Polski, w której znalazły się zawodniczki z Kielc bądź regionu: Klaudia Senderska, Laura Sitek oraz Oliwia Fornal.

Areną mistrzostw będzie Hala Legionów. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 8. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.