październik

Ceny za odbiór śmieci bez zmian

31-10-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W przyszłym roku umowa na odbiór odpadów komunalnych w Kielcach, tak jak dotychczas będzie realizowana przez konsorcjum ENERIS Surowce S.A. oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Prezydent Wojciech Lubawski podpisał umowę na 30 miesięcy. Będzie obowiązywała od 1 marca 2018 r. Wartość kontraktu wynosi 35,5 mln zł.

Cena za odbiór śmieci pozostanie w przyszłym roku bez zmian. Tabor śmieciarek powiększy się o nowoczesne, cichsze oraz emitujące mniej spalin pojazdy. Każda z tych, które teraz odbierają odpady od mieszkańców, jest wyposażona w trzy kamery i GPS, każdy odbierany pojemnik jest ważony, a jego odbiór monitorowany w czasie rzeczywistym. Od marca, zgodnie z przepisami, mieszkańcy otrzymają jeszcze jeden - niebieski pojemnik na makulaturę.

Taki system zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi sprawdza się. Mało tego Kielce są uważane w tej dziedzinie za wzór. Wysoki standard obsługi mieszkańców się nie zmieni - zapewnia wykonawca kontraktu.

29% odpadów komunalnych odbieranych od mieszkańców Kielc, stanowią odpady selektywne. To wskaźnik spełniający wszystkie wymagania i dobrze rokujący na przyszłość.

Lato w Mieście 2019
XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin