październik

Weekend na skrzydłach w Targach Kielce

05-10-2017

W weekend 7-8 października ruszają Targi Lotnictwa Lekkiego oraz Paragiełda i Model Kit-Expo. Miłośnicy latania oraz Ci, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę z paralotniarstwem czy lataniem samolotami ultralekkimi, znajdą coś dla siebie. To okazja do przyjrzenia się samolotom "od podszewki", spotkania znanych pilotów, poznania najnowszego sprzętu.

Nowoczesne samoloty ultralekkie, szybowce, wiatrakowce, śmigłowce, paralotnie, motolotnie, a nawet drony i lotnicze modele redukcyjne oraz modele RC – wszystko od 7 do 8 października do zobaczenia w Targach Kielce. Gośćmi wystaw są, między innymi, Jerzy Makula, który latał z papieżem Franciszkiem i konstruktor samolotów Yuri Yakovlev.

W Targach Kielce można będzie zobaczyć takie samoloty lekkie jak Aeroprakt 22L oraz Pipi Strel Virus SW. Miłośnicy historii docenią  możliwość zobaczenia Kukułki, dzięki której jej konstruktor, Eugeniusz Pieniążek uciekł w latach 70. z komunistycznego PRL-u. W Kielcach zobaczyć będzie można także wiatrakowce Xenon4, DTA Gyro, Magni Gyro, Cavolon. Pojawią się szybowce Jantar i Puchacz, a także  śmigłowiec dwuosobowy Dynali H3 Easyflyer Sport, który startować i lądować może niemal w każdych warunkach.

Wszystko dla paralotniarzy

Debiutujące Targi Lotnictwa Lekkiego towarzyszą znanej już i cenionej w środowisku Paragiełdzie, czyli targom dedykowanym producentom, importerom i dystrybutorom lotni, paralotni, napędów plecakowych, trajek paralotniowych oraz wszelkiego niezbędnego ekwipunku pilotów.

Poza częścią wystawienniczą weekendowych wydarzeń dotyczących lotnictwa lekkiego, atrakcją wystaw w Kielcach są prelekcje specjalistów branży lotniczej, pokazy filmów, wystawa wyjątkowych zdjęć i spotkania z wyjątkowymi gośćmi, między innymi: Jerzym Makulą, 7-krotnym indywidualnym mistrz świata w akrobacji szybowcowej i pilotem Dremlinera, Yurijem Yakovlevem, znanym ukraińskim konstruktorem samolotów, Norbertem Nowickim – motoparalotniarzem, specjalizującym się w lotach tandemowych, wicemistrzem świata i mistrzem Europy.

Strefa Drona, modele redukcyjne, makieta kolejki i bungee

Ci, którym brakuje odwagi, by zacząć latać mogą pierwszy lot odbyć… głową w dół, skacząc z 70 metrowego bungee lub tylko popatrzeć na panoramę Kielc. W czasie targów warto odwiedzić Strefę Drona, gdzie prezentowane będą między innymi unikatowe projekty studentów polskich uczelni oraz najnowszy sprzęt. Na targach zaprezentuje się też firma specjalizująca się w transporcie krwi dronami.

Miłośnicy samolotów, tych w miniaturze będą mieli szansę zobaczyć wiele ciekawych modeli redukcyjnych, a także modeli RC, czyli modeli latających, wyposażonych w silniczki. W Kielcach odbędzie się bowiem, równocześnie z targami lotniczymi, wystawa Model Kit Expo z towarzyszącym jej Festiwalem Modeli Redukcyjnych oraz Giełdą Modelarską. Oprócz modeli lotniczych znajdą się na niej repliki pojazdów wojskowych, katamaranów, a atrakcją będzie olbrzymia kolejka z fragmentem Wybrzeża Toskanii i jeżdżącymi modelami stacji i pociągów.

Ważne informacje:

Godziny otwarcia targów w sobotę i niedzielę: 10-17

Koszt biletu osoby dorosłej to 10 zł, dorosły z dzieckiem -15 zł, 2 dorosłych plus dzieci – 20 zł, młodzież za okazaniem legitymacji szkolnej 5 zł.

Na wydarzenie w Kielcach można przylecieć własnym samolotem i lądować bezpłatnie na lotnisku w Masłowie, a na targi dostać się specjalnym busem.

Program wystaw: http://phavi.targikielce.pl/at/attachments/2017/1005/093649-paragielda-tll-2017-program.pdf